Najczęściej zadawane pytania

 1. Czy znajomość języka niemieckiego jest warunkiem koniecznym?

  Poziom znajomości języka niemieckiego ma znaczenie w trakcie doboru oferty. Posługiwanie się językiem niemieckim w stopniu komunikatywnym ułatwi kontakt z Podopiecznym.

 2. Czy doświadczenie w opiece jest warunkiem koniecznym?

  Doświadczenie w opiece nad osobami potrzebującymi pomocy i wsparcia rozumiemy również jako doświadczenie w opiece nad członkami rodziny, sąsiadami. Kluczowym czynnikiem jest cierpliwość i empatia. Osoba podejmująca pracę jako Opiekunka/Opiekun powinna również cechować się dużą dozą wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

 3. Kto organizuje wyjazd do Niemiec? Kto ponosi koszty podróży?

  Firma ProSenHelp zapewnia pełną organizację podróży w obie strony spod domu Opiekunki/Opiekuna pod dom Podopiecznego. Pokrywamy koszty podróży. Po zakończeniu zlecenia koszty podróży zostają zwrócone w 100% .

 4. Kto mnie odbierze w Niemczech? Kto zapozna mnie z Podopiecznym i przedstawi mi zakres obowiązków?

  Po przybyciu do domu Podopiecznego koordynator bądź ktoś z członków rodziny Seniora wprowadza Opiekuna/Opiekunkę, przedstawia Podopiecznego. Zakres obowiązków w trakcie zlecenie jest omawiany, jeszcze przed wyjazdem podczas doboru oferty.

 5. Jaki jest czas oczekiwania na ofertę zlecenia?

  Oferta jest przedstawiana podczas rozmowy rekrutacyjnej w naszym biurze, staramy się dopasować dyspozycyjność Opiekunki/Opiekuna do aktualnej oferty zlecenia. Po wyborze konkretnej  oferty i podpisaniu umowy wyjazd nastąpi w obustronnie ustalonym terminie.

 6. Czy firma ProSenHelp określa minimalny czas zlecenia? Na jak długo mogę wyjechać?

  Długość zlecenia jest zależna od preferencji Opiekunki/ Opiekuna, dopasowujemy ofertę mając to na względzie. Zazwyczaj czas trwania zlecenia to 2 miesiące, zdarzają się dłuższe bądź krótsze oferty. 

 7. Jakie warunki należy spełniać, aby podjąć pracę Opiekunki/Opiekuna?

  Osoba, która wyraża gotowość i chęć podjęcia pracy w charakterze Opiekunki/Opiekuna powinna być empatyczna, cierpliwa z dużą wrażliwością na potrzeby drugiego człowieka.

 8. Jakie są zadnia Opiekunki/Opiekuna?

  Podstawowe zadania Opiekunki/Opiekuna to pomoc i wsparcie w wykonywaniu codziennych czynności i prowadzeniu domu. Szczegółowy zakres obowiązków w czasie trwania zlecenia jest dokładnie omawiany w trakcie doboru oferty uwzględniając predyspozycje, doświadczenie i poziom znajomości języka niemieckiego Opiekunki/Opiekuna.

 9. Czy stosowanie używek (papierosy, alkohol) jest dozwolone podczas pobytu u Podopiecznego ?

  Palenie papierosów nie jest czynnikiem wykluczającym podjęcia z nami współpracy.
  W trakcie  rozmowy rekrutacyjnej ta kwestia jest indywidualnie uwzględniana w doborze oferty.

  Stwierdzenie stanu upojenia alkoholowego jest powodem do natychmiastowego zerwania współpracy. Informacja ta jest zawarta w umowie, w treści dotyczącej przypadku stwierdzenia stanu upojenia alkoholowego w miejscu wykonywania pracy w charakterze Opiekunki/Opiekuna.

 10. Na jakich warunkach można podjąć pracę w firmie ProSenHelp?

  Firma ProSenHelp oferuje legalną pracę na warunkach niemieckiej działalności gospodarczej - Gewerbe.  Dbamy o przestrzeganie przepisów prawnych w Niemczech. Zapewniamy pełne wsparcie w rejestracji firmy, sprawdzeniu umów, wystawianiu faktur zgodnie z prawem niemieckim. Przygotowujemy roczne rozliczenie podatkowe w Niemczech. Wszystkimi formalnościami w tej kwestii zajmuje się firma ProSenHelp we współpracy z niemieckim biurem rachunkowym, którego pracownicy, posługują się zarówno językiem polskim, jak i niemieckim. Warunki współpracy są jasne i przejrzyste, zgodne z niemieckim prawem pracy.

 11. Na jakie zarobki mogę liczyć?

  Zarobki są uzależnione od poziomu znajomości języka niemieckiego i trudności zlecenia. Zawsze staramy się wynegocjować jak najbardziej korzystne warunki finansowe dla osób podejmujących pracę w charakterze Opiekunki/Opiekuna . W trakcie zlecenia istnieje możliwość zarobienia do 2000 euro netto na miesiąc.


Szukasz pracy w Niemczech?

Jesteś zainteresowna/y rozpoczęciem pracy w Niemczech?
Masz doświadczenie w opiece nad starszymi osobami?
Mówisz po niemiecku lub angielsku?

Skontaktuj się z ProSenHelp. Biuro otwarte: pn-pt od 10.00 do 15.00.
Gwarantujemy atrakcyjne wynagrodzenie.

Zadzwoń: +48 665 917 314

Projekt i wdrożenie: fdgstudio.net